Progress SoftwareWydarzenia
 

Technologia Progress Software wykorzystywana w ZOZ Kielce nominowana do nagrody „Computerworld Honors”

Kielecki ZOZ uhonorowany medalem za szczególne osiągnięcia informatyczne

Warszawa16 kwiecień 2003 — Progress Software należąca do Progress Software Corporation (NASDAQ: PRGS) poinformowała, że rozwiązanie, zbudowane w technologii progressowej, wykorzystywane przez Zakład Opieki Zdrowotnej Kielce zostało nominowane do tegorocznych nagród magazynu Computerworld w kategorii „medycyna”. Projekt zgłoszony przez centralę firmy Progress Software jest jednym z 300 zakwalifikowanych do konkursu rozwiązań funkcjonujących w 33 krajach.

Jak powiedział Paweł Dobrzyński, dyrektor polskiego oddziału firmy Progress –„ Jesteśmy zaszczyceni, że wdrożone w Polsce rozwiązanie zostało wybrane spośród tysięcy rozwiązań progressowych na całym świecie oraz nominowane do nagrody Computerworld Honors. Jest to wspólny sukces naszej firmy, kieleckiego ZOZ firmy partnerskiej, firmy Textus Virtualis, która jest autorem wdrożonej aplikacji.

Uroczystość, podczas której ZOZ Kielce otrzymał także medal za szczególne osiągnięcia, odbyła się 6 kwietnia 2003 r. w San Francisco. Nominowane do nagród projekty będą od tej chwili dostępne i zarchiwizowane w wybranych bibliotekach i placówkach naukowych i badawczych na całym świecie (lista tych placówek pod adresem : http://www.cwheroes.org/globalarchive.pdf.

„Przyznawany przez magazyn Computerworld medal za szczególne osiągnięcia wręczany jest co roku osobom lub instytucjom, które w nowatorski sposób wykorzystywały technologie informatyczne i w ten sposób przyczyniły się do postępu technologicznego,” powiedział Patrick J. McGovern, przewodniczący Komitetu przyznającego nagrody Computerworld Honors i założyciel International Data Group.

Więcej informacji na temat zgłoszonych do nagród rozwiązań można uzyskać w oficjalnym serwisie internetowym programu Computerworld Honors Program ( www.cwheroes.org).

Computerworld Honors są przyznawane dorocznie od 1988 roku organizacjom, stosującym nowatorskie rozwiązania informatyczne oraz osobom szczególnie przyczyniającym się do rozwoju technologii informatycznych. Wyróżnienia przyznawane są w kategoriach: Biznes i Inne Usługi; Oświata i Uczelnie; Środowisko, Energia i Rolnictwo; Finanse, Ubezpieczenia i Nieruchomości; Rząd i Organizacje Niedochodowe; Produkcja Przemysłowa; Media, Sztuka i Rozrywka; Medycyna; Nauka; Transport.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2003. Z nominowanych projektów jury wybierze 5 laureatów w każdej kategorii.

Informacje o Progress Software Corporation

Założona w 1981 roku Progress Software Corporation (NASDAQ: PRGS) jest dostawcą technologii wykorzystywanych do budowy rozwiązań dla e-biznesu. PSC jest głównym podmiotem grupy pięciu przedsiębiorstw, którymi są: Progress Company, Sonic Software Corporation, PeerDirect Corporation, Object Store oraz NuSphere Corporation. Więcej informacji na temat Progress Software Corporation można uzyskać na stronie http://www.progress.com/ lub w lokalnym oddziale firmy (22) 326 05 60.

Dodatkowych informacji udzielaja:

Barbara Tatarska
Marketing and Communication
Progress Software Sp. z o.o.
Tel.: (22) 32 60 560
e-mail: btt@progress.com

 
 
 

close this window