O firmie

 


Historia i oferta

Znajdziesz tu kilka zdań o firmie, historii jej powstania oraz zakresie działania

Naszym głównym celem jest zadowolenie klientów poprzez wychodzenie naprzeciw ich potrzebom.

Historia powstania
Firma ZOZ SYSTEM została założona 1 września 2003 roku i jest prowadzona w formie spółki jawnej, której właścicielami są: Waldemar Kopyś i Jarosław Rabajczyk. Siedziba firmy mieści się na ul. Kredowej 2/9, w Kielcach.

Genezą powstania firmy była restrukturyzacja kieleckiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. W procesie prywatyzacji na bazie Działu Informatycznego powstała spółka, której głównym zakresem działalności jest kompleksowa obsługa informatyczna jednostek służby zdrowia.

Doświadczenia związane z rozliczaniem kontraktów medycznych obecnych pracowników firmy ZOZ SYSTEM rozpoczęły się w 1999 tj. wraz z początkiem reformy systemu opieki zdrowotnej i powstaniem Kas Chorych. Raportowanie usług medycznych, w ujęciu chronologicznym, odbywało się za pomocą: plików tekstowych, plików sprawdzanych "weryfikatorem" Kasy Chorych, a obecnie przeprowadzane jest według obowiązującego systemu KS-SWD. W praktyce każda modyfikacja prowadzi do zwiększenia kontroli przesyłanych danych i tym samym komplikowania systemu informatycznego.

Tak częste zmiany sposobu rozliczania i finansowania jednostek ochrony zdrowia zmuszają świadczeniodawców do zatrudnienia informatyków lub zlecania obsługi wyspecjalizowanym podmiotom, takim jak nasza Firma. Należy brać pod uwagę fakt, iż proces zmian w tej dziedzinie dopiero się zaczyna, gdyż czekają nas zmiany ustawy o Narodowym Funduszu Zdrowia oraz wdrożenie systemu RUM.

do góry

Zakres działalności
Firma ZOZ SYSTEM prowadzi usługi informatyczne dla placówek medycznych wykorzystując program Argus. System ten oparty jest na technologii internetowej ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa przetwarzanych informacji. W centralnej bazie danych wykorzystane zostały najnowsze rozwiązania PostgreSQL.

do góry

 

Copyright 2004 ZOZ-SYSTEM.
Wszelkie prawa zastrzeżone